ОСНОВІ ФУНКЦІЇ фахівця із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. :
Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у громадах виконує важливу роль, яка виходить за рамки звичайної діяльності соціальних працівників.
Простими словами, після родини — він перший, хто почне послідовну взаємодію з ветеранами, демобілізованими Захисниками/Захисницями після їхнього повернення з фронту. Фахівець забезпечує їм індивідуальний супровід, первинне консультування та всебічну підтримку на шляху інтеграції у цивільне життя.
Ким опікуватиметься фахівець із супроводу?
- ветерани війни
- демобілізовані особи
- члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни
- члени сім’ї загиблого (померлого) Захисника і загиблої (померлої) Захисниці України
- постраждалі учасники Революції Гідності, члени їхньої сім’ї
- особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною
Які посадові обов'язки фахівця із супроводу?
- надання супроводу за напрямами можливої допомоги та послуг які належать ветеранам відповідно до законодавства
- інформуватиме ветеранів війни, демобілізованих осіб, членам їхніх сімей щодо отримання статусів, послуг та соціальних гарантій, отримання житла, реабілітації, працевлаштування, юридичної підтримки тощо
- контролюватиме потреби ветеранів та збиратиме аналітику
- звітуватиме про результати наданих послуг
- надаватиме кризову психологічну допомогу
- буде поряд, коли це потрібно
По суті, фахівець є інформаційним радником для ветеранів, членів їхніх родин та сімей загиблих Захисників і Захисниць. Він допомагає, заповнює документи, координує ветерана, спрямовує, представляє інтереси, роз’яснює права.
Які особливості роботи фахівця із супроводу?
- застосовує індивідуальний підхід: ветерани війни та члени їх сімей потребують всебічної допомоги, яка включає реабілітацію після війни, адаптацію до цивільного життя, психологічну підтримку, вирішення соціально-побутових питань, працевлаштування тощо
- володіє специфікою спілкування і надання послуг: фахівець із супроводу розуміє труднощі, з якими стикаються ветерани, такі як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), і знає, як організувати підтримку, яка відповідатиме їхнім потребам.
- координує роботу з іншими надавачами послуг: фахівець із супроводу координує надання різних видів послуг від державних, неурядових організацій, громадських об’єднань та інших стейкхолдерів.
Чим саме буде корисний фахівець із супроводу у громаді?
- зменшення соціальної напруги. Забезпечення необхідної підтримки ветеранам сприятиме зменшенню соціальної напруги у громаді, запобігаючи потенційним конфліктам та негативним проявам
- адаптація ветеранів: допомога ветеранам інтегруватися у цивільне життя зміцнить громаду, оскільки ветерани стають активними і позитивними учасниками соціального та економічного життя
- покращення доступу до послуг: завдяки роботі фахівця із супроводу, ветерани швидше отримуватимуть доступ до необхідних соціальних, медичних та інших послуг, що покращить загальний добробут громади.