Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом: все, що треба знати!

Дата: 25.07.2024 12:37

Повномасштабне вторгнення росії в України загострило проблему сексуального насильства, пов’язаного з війною. Тож Національна соціальна сервісна служба України розробили інформаційну пам’ятку на тему: «Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом. Все, що треба знати про СНПК».

Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом (СНПК) – це форма гендерно-зумовленого насильства (ГЗН), що включає зґвалтування, сексуальне рабство, примус до проституції, примусову вагітність, примусовий аборт, примусову стерилізацію, примусовий шлюб, а також будь-яку іншу форму сексуального насильства порівнянної тяжкості, вчиненого щодо жінок, чоловіків, дівчат або хлопців, яка напряму чи опосередковано пов’язана з конфліктом.

Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом – це воєнний злочин, а такі злочини не мають терміну давності. Тому постраждалі особи можуть звернутись із заявою про вчинення такого злочину у будь-який час, відповідно винна особа буде притягнена до відповідальності незалежно від того, коли такий злочин був скоєний.

Куди звертатися за допомогою?

• 102 – Національна поліція України;

• 103 – Медична допомога;

• 1547 – Урядова лінія з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству;

• +38 096 755 02 40 – Офіс Генерального прокурора;

• 0 800 23 102 – Безоплатна правнича допомога;

• +38 044 253 75 89 або 0 800 501 720 – «Гаряча лінія» Уповноваженого з прав людини.

Ознайомитися з пам’яткою можна нижче.