Фото без опису

Актуально! До уваги керівників підприємств, установ, організацій Буковини!

Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці інформує:

Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений Постановою КМУ від 17.04.2019 №337 зазнав суттєвих змін через приєднання Фонду соціального страхування України до Пенсійного фонду України  з набуттям чинності з 01 січня 2023 року Закон України від 21.09.2022 № 2620-X «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та затвердження Постанови КМУ від 02.12.2023 №1350 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації окремих функцій Пенсійного фонду України та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Відтепер Пенсійний фонд України та його територіальні органи є правонаступниками Фонду соціального страхування України, який виконує функції з управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві. Всі органи виконавчої дирекції Фонду соціального страхування перетворено у  «Територіальні органи Пенсійного фонду України».

Враховуючи вищевикладене, інформацію про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) тобто Повідомлення про нещасний випадок за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання надається крім територіального органу Держпраці, ще й у територіальний орган Пенсійного фонду України та інші установи, передбачені Порядком.

На підприємствах (в установах, організаціях)  при настанні нещасного випадку утворюється комісія з його розслідування та/або гострого професійного захворювання (отруєння), що підлягають спеціальному розслідуванню, до складу комісії крім представника територіального органу Держпраці, ще залучається представник територіального органу Пенсійного фонду України.

Водночас Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці нагаду!

 Пенсійний фонд України відтепер виплачуватиме:допомогу по тимчасовій втраті працездатності («лікарняні»); допомогу по вагітності і пологах «декретні»); допомогу на поховання застрахованим особам, в т. ч. потерпілим на виробництві; одноразові та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві, членам їх сімей.