Державний центр зайнятості інформує:   Кабінетом Міністрів України запроваджено експеримент «Старт в ІТ»

Дата: 14.07.2022 12:18

Державний центр зайнятості інформує:

Кабінетом Міністрів України запроваджено експеримент «Старт в ІТ»

Ця програма передбачає оплату вартості навчання для громадян України, які втратили роботу, перебувають у простої або неоплачуваних відпустках, внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих безробітних та людей, які бажають отримати нову спеціальність у сфері IT.

Заявки разом із пакетом документів приймають центри зайнятості через Портал Дія. Сертифікат, який гарантує оплату навчання, буде видаватися одноразово в електронному вигляді теж через Портал Дія. Цей сертифікат необхідно використати протягом 10 робочих днів, уклавши на його підставі договір.

Учасники програми мають пройти курс навчання і після його завершення протягом 30 днів працевлаштуватися за новою спеціальністю або відкрити власну справу в цій галузі.

Деталізація

Вступив в дію Порядок реалізації експерименту з організації навчання осіб за освітніми програмами у сфері інформаційних технологій «Старт в ІТ», який затверджено постановою КМУ від 24.06.2022”№737.

Цей Порядок визначає механізм реалізації експерименту з організації навчання осіб за освітніми програмами у сфері інформаційних технологій «Старт в ІТ», використання коштів, передбачених Мінекономіки у загальному фонді за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету.

Головним розпорядником коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінекономіки.

Координаторами експерименту є Мінекономіки, Мінцифри, Державний центр зайнятості.

Учасниками експерименту є:

• суб’єкти освітньої діяльності, що надають послуги в системі неформальної освіти (з однієї сторони);

• особи, які перебувають у простої;

• особи, з якими зупинено дію трудового договору;

• особи, яким надано відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку;

• внутрішньо переміщені особи працездатного віку;

• зареєстровані безробітні, які мають право на отримання соціальних послуг з профнавчання;

• інші особи.

Дія цього Порядку не поширюється на:

• осіб, які не мають професійної (професійно-технічної) та/або фахової перед вищої, та/ або вищої освіти;

• осіб, які мають досвід роботи менше ніж 18 місяців;

• осіб, які отримали спеціалізацію у сфері інформаційних технологій та/або мають досвід роботи в ІТ-індустрії.

Перелік освітніх програм, який затверджує Мінцифри, містить інформацію:

• назва освітньої програми, за якою здійснюватиметься навчання;

• строк навчання;

• вартість навчання однієї особи за весь період навчання;

• найменування суб’єкта освітньої діяльності;

• місцезнаходження;

• матеріально-технічне забезпечення,

• навчально-методичне забезпечення;

• кадрове забезпечення.

Громадянин України самостійно здійснює вибір освітньої програми, зазначеної у відповідному переліку, а також форми та місця здобуття освіти.

Для проходження навчання під час реалізації експерименту, особа подає особисто заяву через Портал Дія.

До заяви додаються:

• резюме за типовою формою, затвердженою Державним центром зайнятості;

• підтвердження готовності суб’єкта освітньої діяльності навчати особу;

• копія трудової книжки або дублікат трудової книжки (у разі наявності) або відомості з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про наявний трудовий або страховий стаж ? для підтвердження досвіду роботи;

• копія документа про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката);

• копія наказу, що підтверджує перебування особи в простої, зупинення трудового договору, укладеного з нею, або перебування у відпустці без збереження заробітної плати (за наявності).

За результатом розгляду поданих особою документів центр зайнятості протягом трьох робочих днів приймає рішення про видачу або відмову у видачі сертифіката для навчання, яке оформлюється наказом.

Центр зайнятості інформує особу про прийняте рішення протягом трьох робочих днів з дня його прийняття засобами Порталу Дія.

За результатами прийнятого рішення центр зайнятості видає одноразово особі сертифікат в електронній формі, який формується засобами Порталу Дія.

Строк використання сертифіката становить десять робочих днів з дня його видачі.