День зникаючих видів

Дата: 20.05.2022 13:04

День зникаючих видів

20 травня проводиться День зникаючих видів. Дата на 2022 рік. Відзначають цю екологічну дату в третю п'ятницю травня. Ці травневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Подія 20 травня - День зникаючих видів

Щорічно в третю п'ятницю травня тисячі людей у всьому світі беруть участь у Дні зникаючих видів, закликаючи, дізнаючись і вживаючи заходів для захисту видів від зникнення. Цей глобальний день дій був створений та заснований Девідом Робінсоном та Коаліцією зникаючих видів у 2006 році.

Зникаючий вигляд — це вид, який з великою ймовірністю зникне в найближчому майбутньому або в усьому світі, або певною політичною юрисдикцією. Зникаючи види можуть наражатися на ризик через такі фактори, як втрата довкілля, браконьєрство та інвазивні фактори. Червоний список Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) перераховує глобальний охоронний статус багатьох видів, а інші агентства оцінюють статус видів у певних районах.