Всесвітній день бджіл

Дата: 20.05.2022 13:02

Всесвітній день бджіл

20 травня проводиться Всесвітній день бджіл. В цей день в 1734 році народився Антон Янша, піонер бджільництва. Метою міжнародного дня є визнання ролі бджіл та інших запилювачів для здорової екосистеми. Ці травневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Подія 20 травня - Всесвітній день бджіл

Ми відзначаємо цей день з 2018 року завдяки зусиллям уряду Словенії за підтримки Apimondia, завдяки яким 20 травня Генеральна Асамблея ООН оголосила Всесвітнім днем бджіл.

Майже 90% дикорослих рослин та 75% провідних світових сільськогосподарських культур залежать від запилення тваринами. Бджоли живуть у багатьох місцях, і деякі з них є дивовижними. Причина, через яку бджоли такі галасливі, полягає в тому, що вони змахують крилами 11 400 разів за одну хвилину!

Бджола за своє життя виготовляє чайну ложку меду (близько 5 грамів). Усі робочі бджоли – самки. Медоносна бджола - єдина комаха, яка виробляє їжу, яку людина може їсти.

Ми всі можемо зробити свій внесок у допомогу бджолам, будь то в наших садах, на балконах або на підвіконнях. Щорічно відзначаючи Всесвітній день бджіл, ми можемо підвищити поінформованість про важливу роль, яку бджоли та інші запилювачі відіграють у збереженні здоров'я людей та планети, а також багато проблем, з якими вони стикаються сьогодні.