9 травня 2022 року Україна відзначає День Європи

Дата: 09.05.2022 11:55

День Європи святкується Радою Європи 5 травня, Європейським Союзом – 9 травня, а в Україні з 2003 року – у третю суботу травня, тобто 21 травня 2022 р.

Цьогоріч Дні Європи в Україні особливі – ми зустрічаємо їх в умовах війни. Український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, культуру, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи.

«Україна — серце Європи»... Цей вислів знає кожен, та не кожен замислюється, що він означає. Що мається на увазі: чи то географічне розташування нашої держави, чи то популярність її серед європейських народів, чи то національний характер пересічного українця?

Насамперед наша Україна є європейською країною не тому, що її територія — центр Європи, а тому що українці здавна сповідують  принципи свободи й незалежності.

Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти — великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день — маємо привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

Відзначаючи цей день, ми підтверджуємо своє прагнення стати частиною євроспільноти. Ми демонструємо, що бути повноправним членом Євросоюзу – це не тільки державна політика, а щире бажання українців. І цей вибір є вільним і усвідомленим!

Висловлюємо подяку всім , хто працює над втіленням в реальність ідеї європейського співіснування.

Наш вибір – європейське майбутнє! Зі святом, з Днем Європи!