З Днем української писемності та мови!

Дата: 09.11.2021 10:20

Шановні жителі  Юрковецької громади!

Щиро вітаю вас з Днем української писемності та мови!

Це свято є даниною одному з найцінніших надбань, яке створене й залишено нам нашими попередниками. Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися наш народ.

Українська мова почалася з писемності, витоки якої йдуть з далекого минулого. Давньоруські літописи є дорогоцінними реліквіями історії, науки, літератури та культури, які й сьогодні вражають глибиною мудрості, далекоглядності, є актуальними і суспільно значимими.
Довгий час нас намагалися привчити, що українська мова для «кухонного спілкування», але всупереч утискам і гонінням українське слово сьогодні набуває все більшої сили і в Україні,
і в світі.
Хочу нагадати слова великої поетеси Ліни Костенко: «Жодна нація не вмирає від інфаркту. Спочатку їй відбирає мову». Бажаю Вам пронести й утвердити українське слово, збережене нашими предками, — воно створює індивідуальне обличчя країни і нації.
Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але я впевнена у тому, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною свого народу, його історії і культури.
Бажаю всім українцям утверджувати рідну мову. Упевнений, цей нетлінний скарб служитиме єднанням між минулими і майбутніми поколіннями, возвеличуватиме Україну і українців.
Нехай материнське слово буде для всіх нас духовним джерелом життя і оберегом.
Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я зміцнення нашої Батьківщини – України.

З повагою сільський голова                                      Віталій Шафер