Додаток "Дія": все, що потрібно знати

Дата: 29.04.2020 08:53

Додаток "Дія" може стати новою цифровою ерою в системі української бюрократії. Проста програма на мобільному телефоні стає сервісом, яким користуватимуться більшість українців, що хочуть отримати державні послуги, але не бажають мати справи з ''живими чергами''.

З 22 квітня у додатку з'явились цифрові паспорти, які мають такі ж можливості, як паперові. Ще раніше у програму завели водійські права, які можна показувати патрульним.

??Що таке додаток "Дія"?

''Держава і я" - це український електронний сервіс державних послуг. Включає в себе веб-портал із публічними послугами онлайн та мобільний додаток.

Додаток запрацював ще взимку, за цей час його вже скачали 2,3 млн українців. Портал доступний з 15 квітня.

??Як користуватись додатком "Дія"?

На мобільний телефон потрібно завантажити програму "Дія". Додаток для встановлення на операційну систему Android можна завантажити у Google Рlay, а на операційну систему IOS - у AppStore.

Також програма доступна на порталі "Дія": https://go.diia.app/ .

Мобільні оператори не тарифікують абонентів під час користування застосунком в онлайні.

Далі потрібно ввести дійсний номер телефону, придумати короткий пароль із 4 цифр та авторизуватися. Можна також ідентифікуватися за TouchID - відбитком пальця.

Авторизація можлива 2 способами - за допомогою BankID або через Приват24.

Авторизація через BankID можлива, якщо людина є клієнтом Monobank, Ощадбанку, Радабанку, Кредобанку, Моторбанку, банку Восток, Ідея Банку, ПУМБ, банку Південний, Форвард банку, Альянс банку чи А-банку.

??Які електронні документи є в додатку "Дія"?

22 квітня Міністерство цифрової трансформації презентувало цифрові ID-картки і закордонні паспорти.

Також доступні такі документи:

- електронне водійське посвідчення;

- страхування авто;

- студентський квиток.

??Яка юридична сила додатку "Дія"?

Цифровий паспорт має таку ж юридичну силу, як і паперові паспорти та ID-картки.

15 квітня Кабінет міністрів України ухвалив постанову ''Про реалізацію експериментального проєкту щодо застосування паспорта громадянина України у формі картки в електронному вигляді та паспорта громадянина України для виїзду за кордон в електронному вигляді''.

??Де можна використовувати електронні паспорти?

Електронні документи з додатка можна показувати поліцейським для ідентифікації особи. Також із ними можна купувати алкоголь та тютюн, якщо у продавця виникли сумніви про вік покупця.

Крім того, цифрові паспорти можна використовувати в разі:

- подорожей літаком та поїздом у межах країни;

- поштових послуг;

- банківських операцій

- підтвердження віку;

- медичних послуг;

- готельних послуг;

- користування бібліотеками;

- отримання послуг зв'язку;

- отримання державних послуг у ЦНАПах;

- отримання державних послуг на порталі "Дія";

- входу в адміністративні будівлі;

- отримання коштів під час повернення товару.

??Як підписати документи електронним підписом у "Дії"?

Підписати документи можна за 3 кроки і 3 хвилини.

Крок 1 - завантажити файл підпису та файл для підписання;

Крок 2 - підтвердити підписання;

Крок 3 - завантажити файл із підписом.

Документ з е-підписом залишається в браузері користувача й не передається на сервери.

Електронний підпис можна отримати в Центрі сертифікації ключів Міністерства внутрішніх справ або через державний Приватбанк.

??Які послуги у планах запровадити в "Дії"?

У планах Мінцифри додати у програму "Дія" доступ до штрафів на авто, індивідуального податкового номера та дані з 5 державних реєстрів - власників землі, майна та кадастровий тощо.