Цього тижня відбулась виїзна консультація до Юрковецької ОТГ радників Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою". Основні теми візиту - залучення молоді до процесу прийняття рішень та впровадження бюджету участі в громаді. Ці питання спільно з працівниками сільської ради громади обговорювали Дмитро Прокопець, радник з питань місцевих фінансів, та Андрій Кучуран, радник з питань комунікації.

Цьогоріч об'єднані громади Чернівецької області активно почали впроваджувати в себе інструмент бюджету участі. Так, у Вижницькій та Конятинській ОТГ конкурси  відбулись, у Сторожинецькій якраз очікується. А Недобоївська ОТГ вже вдруге реалізовує дану ініціативу - минулого року дана громада стала першопрохідцями серед ОТГ області. Окрім цього у Новоселицькій та Усть-Путильській об'єднаних громадах провели публічні консультації щодо можливості впровадження в себе бюджету участі. Відповідно, з працівниками Юрковецької ОТГ було обговорено можливості запровадження даної ініціативи у них.

В цьому питанні важливим також є залучення молоді громади до підготовки проектів, генеруванні ідей. "Особисто я маю вже певний досвід роботи з молоддю в напрямку підготовки проектів, оскільки раніше працювали з школярами у Вікнянській школі й мали зареєстровану громадську організацію, реалізовували певні проекти", - зазначив Ярослав Котик, начальник відділу освіти Юрковецької ОТГ.

Радниками Чернівецького ЦРМС було запропоновано також обдумати ідею сформувати молодіжну раду громади, таким чином згуртувавши вже всю молодь громади.

"Звісно, що по школах у селах громади існують різні учнівські ради, але вони функціонують максимум для потреб свого навчального закладу чи населеного пункту, що і логічно. А молодіжна рада ОТГ може об'єднати людей з населених пунктів всієї громади. І, звісно ж, не варто обмежуватись участю в такій раді лишень школярів-старшокласників, оскільки молодь це і студенти, і люди, які працюють", - зазначив Андрій Кучуран.

Окрім цього Дмитро Прокопець обговорив з працівниками громади використання цьогорічних коштів субвенції на розвиток інфраструктури. В громаді дані кошти спрямовують на ремонт амбулаторії в селі Ржавинці та закупівлю техніки для власного комунального підприємства (трактор, екскаватор, відвал, причеп).

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису