ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ! ВІДСУТНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ НЕ ЗВІЛЬНЯЄ ВІД СПЛАТИ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ

Дата: 22.05.2019 11:08

Починаючи з січня 2017 року фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, котрі  провадять незалежну професійну діяльність і не отримували доходу або не здійснювали діяльності у звітному році чи окремому місяці, зобов’язані щомісяця сплачувати єдиний внесок за себе не менше мінімального страхового внеску, який з початку нинішнього року становить 918,06 грн.

Сьогодні понад 17 тисяч фізичних осіб-підприємців області заборгували  бюджету понад 213,3 млн. грн. зі сплати  ЄСВ. Більшість боржників не провадять фінансово-господарської діяльності та хибно вважають, що не зобов’язані нараховувати й сплачувати єдиний соціальний внесок. Зауважуємо, що для звільнення від цього фінансового зобов’язання необхідно змінити свій статус, звернувшись до державного реєстратора, і заявити про припинення підприємницької діяльності, тобто знятися з обліку як фізична особа-підприємець. За умови нездійснення таких дій підприємець зобов’язаний сплачувати внесок кожного місяця. Варто зазначити, що нарахування внесків, сум недоїмки, пені та штрафів здійснюються постійно і з плином часу здатні тільки накопичуватися, отож питання слід вирішувати якомога швидше, щоб не погрузнути в борговій трясовині. Потрібно визначитись - зніматися з реєстрації як фізособа-підприємець для звільнення від сплати внесків, чи зберігати цей статус, але щомісяця виконувати встановлені законодавством фінансові зобов’язання.

Для уточнення суми здійснених нарахувань та порядку сплати  сум заборгованості з єдиного внеску потрібно звернутись до органу Державної фіскальної служби за місцем реєстрації.

Прес-служба Головного  управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)