Фото без опису

Тільки легальні трудові відносини можуть забезпечити гідне сьогодення та добробут на старості літ

Як не прикро, але багато наших громадян на початку трудового шляху не замислюються про негативні наслідки отримання зарплат “у конвертах”, а з наближенням пенсійного віку ситуацію у більшості випадків вже виправити складно або й неможливо. Щоб не прирікати себе на злиденне існування на старості літ, необхідно дбати про майбутню пенсію замолоду.

При цьому потрібно розуміти, що висока зарплатня не є гарантією високої пенсії, адже заробітки, з яких не сплачені страхові внески, не дають права на соціальні виплати та не враховуються при обчисленні розміру пенсії. От і виходить, що начебто працювали і добре заробляли, а пенсію отримали маленьку.

Нагадуємо, що право на отримання соціальних виплат під час трудової діяльності і гідного пенсійного забезпечення при досягненні пенсійного віку напряму залежать від набутого страхового стажу та розміру офіційно задекларованої заробітної плати. Відповідно до вимог чинного законодавства, до страхового стажу зараховуються тільки ті періоди діяльності, за які повністю сплачено страховий (єдиний) внесок у розмірі, не меншому за встановлений законом мінімальний (з 01.01.2019 – 918,06 грн. (4173 грн.*22%). Однак працівники, за яких роботодавець нараховував та сплачував єдиний внесок на рівні мінімального розміру, не зможуть претендувати на вищий розмір пенсійної виплати, ніж мінімальний.

Отож, шановні буковинці! Пам’ятайте, що надаючи згоду працювати в умовах нелегальної зайнятості, ви добровільно позбавляєте себе соціальних гарантій, таких як оплата лікарняного листка, допомога у разі отриманні травми на виробництві, оплачувана відпустка та інше. Не погоджуйтесь на тіньові умови праці, адже тільки офіційно оформлені трудові відносини та гідна заробітна плата здатні забезпечити вам гідне життя, соціальні гарантії та високі пенсійні виплати.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області