Фото без опису

Несплата роботодавцями єдиного соціального внеску загрожує стабільності виплати пенсій

 

Стабільність пенсійних виплат визначальною мірою залежить від наповнення бюджету Пенсійного фонду, яке відбувається в тому числі за рахунок сплати роботодавцями єдиного соціального внеску. У зв’язку з наявністю заборгованості за цією статтею, яка на 1 жовтня 2018 року в області становить 124,9 млн. грн., бюджет Пенсійного фонду недоотримав понад 107,9 млн. грн. доходів, необхідних для забезпечення пенсійних виплат пенсіонерам області.

Пенсійна служба закликає роботодавців, які не сплатили страхових внесків або мають заборгованість з їх сплати, якомога швидше виправити ситуацію, аби не наражати людей старшого покоління, до яких належать їхні ж батьки, дідусі та інші близькі люди, на ризик опинитися без засобів для існування та впевненості в завтрашньому дні. Кожен працюючий повинен усвідомлювати свій обов’язок і відповідальність  перед людьми старшого покоління, адже саме завдяки їхній підтримці більшість з нас змогла утвердитись на життєвому шляху.

Наголошуємо, що тіньова зайнятість і приховані від держави зарплати «в конвертах» справляють негативний вплив не тільки на матеріальне забезпечення нинішніх пенсіонерів, а й на майбутнє пенсійне забезпечення самих роботодавців та їхніх працівників. Необхідно пам’ятати, що за порушення трудового законодавства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, а нечесне і безвідповідальне ставлення до інших не здатне принести ні матеріального, ні морального благополуччя. 

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області